Geochemický atlas Slovenska
Súbor 7 geochemických atlasov: Podzemné vody (1996), Lesná biomasa (1996), Horniny (1999), Prírodná rádioaktivita hornín (1996), Pôdy (1999), Riečne sedimenty (1999) a Povrchové vody (2015).
Geochemický atlas Slovenska, časť I: Podzemné vody
Geochemický atlas – Podzemné vody (1996) – priebeh distribúcií hodnôt koncentrácie jednotlivých prvkov a zložiek v celoslovenskom rámci.
Geochemický atlas Slovenskej republiky, časť III: Horniny
Geochemický atlas – Horniny (1999) – výsledky komplexného geochemického mapovania hornín Slovenska.
Geochemický atlas Slovenskej republiky, časť V: Pôdy
Distribúcia vybraných stopových prvkov a variabilita pôdnych vlastností (obsah karbonátov, pH/H2O, pH/KCl a zrnitosť pôd) v humusovom horizonte (A) a v pôdotvorných substrátoch (horizont C).
Geochemický atlas Slovenskej republiky, časť VI: Riečne sedimenty
Geochemický atlas – Riečne sedimenty (1999) – distribúcia 35 prvkov znázornená formou modelových monoprvkových máp (gridov).
Geochemický atlas Slovenskej republiky, časť VII: Povrchové vody
Geochemický atlas – Povrchové vody (2015) – distribúcie koncentrácií jednotlivých prvkov a zložiek v celoslovenskom rámci.
Atlas geotermálnej energie
Digitálne spracovanie knižného atlasu z roku 1995, ktorý ponúka v prehľadnej forme geotermálnu aktivita celého územia SR a podrobnejšími mierkami je znázornená aktivita vymedzených geotermálnych oblastí.
Atlas ťažkých minerálov
Výsledky geologickej úlohy „Reinterpretácia šlichového prieskumu na území Slovenska“ – prehľad distribučných máp 36 druhov vybraných minerálov.
Atlas máp stability svahov Slovenskej republiky
Svahové deformácie SR zostavené v rokoch 1999-2006. Súčasťou Atlasu je aj Mapa náchylnosti územia na svahové deformácie v M 1:50 000.
Inžinierskogeologický atlas hornín Slovenska
Základné atribúty a charakteristiky horninového prostredia, ktoré sú rozhodujúce pre jeho správanie. Súborná informácia pre 146 lokalít SR.
Atlas krajiny Slovenskej republiky - Geologické mapy
Súbor 8 vybraných geologických máp s anotáciami z Atlasu krajiny SR (2002), ktoré vznikli na pôde ŠGÚDŠ alebo v spolupráci s autormi z ŠGÚDŠ.